Померти після візиту до лікарів: трагічна історія полтавського пенсіонера

Дочка померлого звинувачує медиків, а в лікарні кажуть, що госпіталізації він не потребував

В центральній районній лікарні смт. Решетилівка Полтавської області стався скандал – 73-річний пенсіонер, якого в лікувальний заклад доставила "швидка", нібито так і не отримав допомоги, а через кілька днів помер. Про це виданню vpoltave.info повідомила родичка пацієнта. Втім, в адміністрації Решетилівської ЦРЛ Сегодня.ua розповіли, що пенсіонер не потребував госпіталізації, пройшов обстеження і відправився додому.

27 січня 70-річного чоловіка в Решетилівську ЦРЛ привезла "швидка допомога" зі скаргами на різкі болі в шлунку. Однак, як стверджує дочка чоловіка Олена, лікарі лікарні відмовилися провести йому УЗД і госпіталізувати, оскільки у пенсіонера не виявилося грошей.

Реклама

Більш того, чоловік виявився в 16 кілометрах від села Шкурупії, в якому він проживав. На ніч його залишили в пункті обігріву в лікарні, а з ранку відпустили додому. За словами дочки потерпілого, частина шляху додому він виконав пішки.

"Мені незрозуміло, чому медики не виконали свою функцію. Якщо забрала "швидка", то повинні госпіталізувати. Чому він опинився в таких умовах, а не на лікарняному ліжку? Це дивно і неправильно. Медсестра в телефонній розмові говорить, що покласти чоловіка в лікарню не можуть. Навіщо тоді було забирати, якщо не збиралися класти?", – Розповіла Олена.

Через кілька днів чоловіка виявили мертвим в своєму будинку. За словами Олени, сусіди чоловіка знайшли його сидячим біля ліжка, скорчившись від болю. Тепер дочка померлого має намір домагатися справедливості через те, що сталося з її батьком.

Реклама

Пацієнт не потребував госпіталізації, переночував і поїхав додому – головлікар

У Решетилівської ЦКБ Сегодня.ua заявили, що історія, яку розповідає дочка померлого – неправда. Більш того, відразу після виникнення конфлікту адміністрація лікарні опублікувала свою версію подій. Так, 27 січня 2016 року о 13:25 фельдшерською бригадою екстреної медичної допомоги в приймальне відділення ЦРЛ був доставлений громадянин П., якого оглянув хірург і порекомендував огляд у сімейного лікаря, що і було зроблено.

"Він не потребував госпіталізації. Після цього його ще дивився сімейний лікар", – розповів головлікар Решетилівської ЦКБ Юрій Черкун.

Реклама

Пенсіонеру зробили електрокардіограму, а сімейний лікар направила його на додаткове обстеження. При цьому чоловік розповів лікаря, що відчуває болю вже тривалий час, але проживає один і лікується самостійно.

Однак, в той же день, приблизно о 17:00, він повернувся в приймальне відділення лікарні і попросив його госпіталізувати, оскільки у нього не було грошей на проїзд додому. З огляду на низьку температуру повітря на вулиці, пенсіонера залишили в пункті обігріву, який знаходиться в приймальному відділенні лікарні. Там його ще раз оглянув черговий лікар.

Крім того, за словами адміністрації, йому забезпечили харчування, чай і ліжко з постіллю. На наступний день, після сніданку, пенсіонер добровільно покинув лікарню, стверджує адміністрація.

"Те, що він 16 км йшов пішки – це брехня, автобус віз його додому. Те, що цей чоловік був викинутий на вулицю – так він добу провів у лікарні, де є пункт обігріву. Просто він ніде не значився, за яким ліжком, бо йому повинна була бути надана соціальна допомога, яку лікарня не надає, але надала – погодувала його двічі, чаєм напоїла, в теплій кімнаті він переспав, чисту білизну. Вранці сіл на автобус, поїхав додому, – розповів Черкун. – Чоловік був оглянутий лікарями, призначено обстеження і повторна явка. Хворий не з'явився, не прийшов і в холодній хаті голодний помер".

Причини смерті пенсіонера визначить судово-медична експертиза, зазначив він.

При цьому, як стверджують в лікарні, лікарі зв'язувалися з дочкою пацієнта, однак та сказала, що зайнята і попросила її не турбувати.

Відмовитися від госпіталізації може тільки пацієнт – юрист

Про те, хто повинен був займатися пенсіонером після того, як його привезли в лікарню і як вийшло так, що його не госпіталізували, Сегодня.ua розповів керівний партнер юридичної компанії "Касьяненко і партнери" Дмитро Касьяненко.

"Відповідно до ст.1 Закону України "Про екстрену медичну допомогу" бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги – структурна одиниця станції екстреної (швидкої) медичної допомоги або центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, завданням якої є надання екстреної медичної допомоги людині в невідкладному стані безпосередньо на місці події та під час транспортування такої людини до закладу охорони здоров'я відповідно до цього закону, тобто можна прийти до висновку, що повноваження екстреної (швидкої) допомоги закінчуються, як тільки пацієнт доставлений в заклад охорони здоров'я", – розповів Касьяненко.

При цьому Касьяненко підкреслює, що згідно із законодавством України, на території України кожен громадянин і будь-яка інша особа мають право на виклик екстреної медичної допомоги та на звернення за отриманням екстреної медичної допомоги до найближчого відділення екстреної медичної допомоги або іншої установи охорони здоров'я, яке може забезпечити надання такої допомоги. Відповідно до Порядку госпіталізації пацієнтів бригадами швидкої медичної допомоги в лікувально-профілактичні установи затвердженим Наказом Міністерства охорони здоров'я України 01.06.2009 N 370 тільки пацієнт може відмовитися від госпіталізації. Після того як пацієнт був прийнятий в лікувальний заклад, керівник бригади повинен негайно: передати дані про відмову від госпіталізації після надання невідкладної медичної допомоги або при відсутності медичних показань для госпіталізації в оперативний відділ (диспетчерську) підрозділу швидкої медичної допомоги.

"У госпіталізація пацієнтів з невідкладними станами здійснюється цілодобово бригадами швидкої медичної допомоги, і екстрена госпіталізація здійснюється за місцем випадку найближчим профільне чергове лікувально-профілактичні установи. Тобто, не відповідно до Порядку госпіталізації пацієнтів бригадами швидкої медичної допомоги в лікувально-профілактичні установи затвердженим Наказом Міністерства охорони здоров'я України 01.06.2009 № 370 може бути такого випадку, коли пацієнта просто не можуть госпіталізувати, відповідальність, відповідно, будуть нести лікарі, що не надали відповідної допомоги", – вважає юрист.

Медичні працівники відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги зобов'язані надати екстрену медичну допомогу пацієнту, який її потребує, з моменту прибуття такого пацієнта в це відділення незалежно від того, супроводжує його бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги або інші особи. Відмова у прийнятті пацієнта, який потребує екстреної медичної допомоги, або несвоєчасне надання екстреної медичної допомоги пацієнту, який її потребує, не допускається і тягне за собою для осіб, які її допустили чи здійснили без поважних причин, відповідальність, визначену законом.

"Система надання екстреної медичної допомоги функціонує за принципами: доступності і безоплатності медичної допомоги кожній фізичній особі, яка перебуває у невідкладному стані; своєчасності і якості надання медичної допомоги; надання медичної допомоги як в повсякденних умовах, так і в умовах надзвичайної ситуації; єдності медичної науки, освіти і практики, яке забезпечує динамічний розвиток і вдосконалення системи", – підкреслює Касьяненко.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Допомога під час війни
Більше новин
Save Life
Поради лікаря
Наші гроші
Більше новин
Life новини
Більше новин
Герої не вмирають!

Позивний “Депутат”... Сергій Компанієць - старшина роти 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”. Воював на передовій з 2014 року. Хлопці називали 47-річного старшину батьком, бо він допомагав і вчив кожного. Загинув у бою під Ізюмом, прикриваючи побратимів. Його 16-річний син пішов вчитись у військовий коледж…

Історія героя
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

52239.68

Bitcoin Cash (BCH)

265.37

Binance Coin (BNB)

354.78

Dogecoin (DOGE)

0.09

Ethereum (ETH)

3011.22

Litecoin (LTC)

69.64

ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,40
49,40
50,90
26,39
51,50
49,21
49,48
26,60
52,59
50,59
50,70
26,71
52,99
51,22
51,40
26,15
53,68
52,29
53,38
27,79
56,99
54,99
54,99
28,10
56,99
54,99
54,99
28,14
57,49
53,85
53,99
26,80
58,99
56,99
55,99
27,98
-
48,72
48,61
26,00
Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡
Вони нас підтримали
легенди спорту

ВЕЙН ГРЕЦЬКІ. Ми всі згодні, що це безглузда війна. Ми всі бажаємо всім в Україні всього найкращого та молимося за них.

ПЕЛЕ. Я надсилаю свою солідарність народу України. Я молюся і прошу Бога, щоб запанували мир, свобода та любов

ДОМІНІК ГАШЕК. Кожен дорослий у Європі добре знає, що Путін – божевільний убивця, і що Росія веде наступальну війну проти вільної країни та її народу.

ПАОЛО МАЛЬДІНІ. Ніхто не очікував побачити війну на європейській землі, ми хочемо бути на боці народу України.

КЛАУДІО ТАФФАРЕЛ. Дорогі друзі, українці! Наразі весь світ стежить, хвилюється та обурений тим, що відбувається в Україні. Бажаю, щоб на вашу землю якнайшвидше повернувся мир.

1 /2
"Ми з України"
Наш плейлист

PROBASS ∆ HARDI

"Доброго вечора"

PROBASS ∆ HARDI

Макс Барських

"Буде весна"

Макс Барських

Олександр Пономарьов

"Україна переможе"

Олександр Пономарьов

Антитіла

"Топити за своє"

Антитіла

ТНМК и Kozak System

"Мамо"

ТНМК и Kozak System
Співаймо разом!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти