Жертв вибуху ракети на станції "Укроборонпрому" могло бути більше: водій здійснив подвиг

30 липня 2016, 06:37

Чоловік відігнав з полум'я вантажівку з боєприпасами

НавипробувальномумайданчикунаСумщині,деввечері 28липнястався вибухракети,за часівСРСРбулавійськовабазазракетамистратегічногопризначення.Заразцютериторіювикористовуютьякполігондляутилізаціїбоєприпасівза програмоюНАТО,йдетьсявсюжеті ТСН.

Реклама

Потрапитинамісце подіїнеможливо-тамтриваютьслідчідії.Навсі питанняпро вибухітілазагиблихуохоронціводна відповідь:"Незнаємо".За данимиправоохоронців,розірваласяодназавіаційнихракеттипуповітря-землязмаркуваннямХ-27.Їхнаутилізаціюпривезлизвійськової частиниПрилук.

Відомо, що боєприпас вибухнув під час вивантаження з транспортного засобу безпосередньо на утилізаційну майданчик. Троє людей загинули на місці. Серед них і представник НАТО – громадянин України. Жертв могло бути набагато більше, адже після вибуху почалася пожежа і вогонь міг перекинутися на інші ракети. Але водій встиг відігнати вантажівка з іншими боєприпасами в безпечне місце. "Він повернувся до свого автомобіля, тому що в ньому ще знаходилося п'ять бойових частин, які могли вибухнути, і він вивіз цей автомобіль фактично з полум'я", – розповів заступник військового прокурора Сумського гарнізону Олексій Ляшенко.

ЦесталосянавипробувальнійстанціївСумськійобласті-натериторіїнауково-дослідногоінституту"Укроборонпрому".За данимиправоохоронців,розірваласяодназавіаційнихракеттипуповітря-землязмаркуваннямХа-27.Їхнаутилізаціюпривезлизвійськової частиниПрилук.

Боєприпасирозвантажувалисімвипробувачів,зякихтількидвоєне постраждали.Одногопостраждалогозпораненнямокадоставиливобласнийцентрофтальмологічноїмікрохірургії.Заразйогостанназиваютьзадовільним,протевтішнихпрогнозівщодозбереженнязорумедики недають."Покисказатинеможливо.Проникаючепоранення,прооперований.Точнийдіагнозєлікарською таємницею",-розповілалікар-офтальмологДаринаПетрушенко.

Реклама

40-річнийпотерпілийспілкуватисязжурналістамине бажає.Про те,щосталосянавипробувальнійстанції,не розповідавнавітьдружині."Допомогу надаютьпокищо.Насдоставилинаслужбовій машині,мищесамі незнаємонічого.Віннамнічого нерозповідав",-говоритьдружинапотерпілогоКатеринаКирієнко.

Ще один поранений – 54-річний чоловік з села Білогриве. Він отримав численні осколкові поранення. Зараз в задовільному стані. Односельці розповідають, що чули, як вибухнула ракета, але особливої уваги на це не звернули, бо випробування там проходять мало не щодня. "Він відчував снаряди, працював років п'ять, а може і більше. На пенсію збирався йти, так ще й після пенсії збирався працювати. Я знаю, що одного розірвало на шматки, а ті – я не знаю. Там завжди стріляють, ми просто не звертаємо уваги, звикли вже", – говорить житель села Віталій Яременко.

Авіаційні ракети Х-27 взяті на озброєння ще в 1980 році. Зараз вони вважаються застарілими зразком. Замість них українські ВПС використовують новішу розробку. На утилізацію підготовлені півтора десятка Х-27. Одна здетонувала. "Процес утилізації фактично був на завершальній стадії. Уже бойову частину відключили, від'єднали детонатор і залишилася частина, утилізація якої проводиться методом випалювання. Під час розвантаження цієї бойової частини і стався вибух. В тротиловому еквіваленті 160 кілограм", – розповів заступник військового прокурора Сумського гарнізону Олеся Ляшенко.

Найбільшімовірноюпричиноювибухувпрокуратурівважаютьпорушенняправилбезпекинавибухонебезпечномупідприємстві.Заданим фактомвжевідкриликримінальне провадження.Відомо,щостаршийзміни,якийповиненбувкеруватипроцесомутилізаціїбоєприпасів,втойденьнаоб'єктібув відсутній.Заразйогодопитуютьслідчі.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти