За що штрафують українців: рейтинг порушень

29 травня 2016, 08:00

Ілля Требор

Народ не клеїть фото в паспорт, курить і п'є в недозволених місцях

Україністрімкоскорочуєтьсякількістьоштрафованихукраїнців:всьогозарікпорушниківсталоменшена700 тисяч."Сегодня"з'ясувала,защовУкраїніштрафуютьнайчастіше,якігрошовістягнення- найрідкісніші(див.інфографіку),іжителіякого регіонупорушуютьчастіше за інших.

Реклама

ЗНИЖЕННЯ.Всього за рік, з 2014-го по 2015-й, кількість отримали адмінштрафи знизилося з 2 млн 200 тис. осіб. до 1,5 млн. При цьому, якщо два роки тому лідером за кількістю які порушили громадян був Київ (286 тисяч штрафів), то в 2015 році пальму першості отримала Дніпропетровська область (132 тисячі штрафів). При цьому в столиці кількість тих, хто заплатив за свої правопорушення, зменшилась більш ніж удвічі – до 88 тисяч. А от  найбільш законослухняною областю стала Миколаївська: тут "хуліганили" всього 31 тисяч раз. До речі, в 2014-му найбільш праведною була Закарпатська область – 41 тисяч штрафів.

Змінилисяпоказникиівнайбільш"популярних"штрафах по країні:якщов 2014році найчастішекарализарозпиванняалкогольнихнапоїввгромадськихмісцях(17-85грн),тов2015-му-запроживаннябезпаспорта(51грн,відсутністьреєстрації,прописки, невклеєнівчаснофотовпаспортпісля досягнення25,45років).Вартовідзначити,щовДержстаті,яка надалацідані,уточнюють,що,яківминуломуроці,не враховувалиКриміокупованучастинуДонецькоїіЛуганськоїобластей.

_01_32

ПРИЧИНИ.Зниження на третину кількості штрафів Олексій Святогор, юрист і експерт з адмінправа, пов'язує з поліцейською реформою минулого року: "Ця кількість могло так сильно знизитися через те, що поліцейських після переатестації не так багато набрали. Крім того, вони, схоже, не були спочатку "заточені" на складання постанов про штрафи, швидше на попередження. Це теж відіграє важливу роль", – розповів він нам. У самій поліції зниження кількості штрафів не коментують, зазначаючи: невідомо, наскільки точні дані по статистиці, які збиралися до реформи правоохоронної системи і запуску Нацполіціі.

Реклама

Здивовані експерти і лідируючим штрафом – проживання без паспорта. Так, Олексій Святогор каже, що навіть в радянські часи за таке штрафували вкрай рідко, та й то за злісне порушення: "Потрібно було, щоб тебе п'ять разів зловили і довели, що ти тут живеш без прописки". Прояснюють все в Держміграційній службі. За словами спікера служби Сергія Гунька, мабуть, вся справа в забудькуватих українцях, які просто забувають вчасно вклеїти нове фото в паспорт. "І всі ці тисячі адмінпротоколів складалися саме в тих випадках, коли людина не вклеювала  фото. Але, можливо, в цифрах Держстату є якась помилка, адже, за нашою статистикою, динаміки по цьому порушенню за два роки немає", – каже Гунько.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти