Біля Кропивницького раптово підвищилася радіація

7 серпня 2017, 14:49

Олена Мельник

Результати досліджень показали перевищення потужності дози на території поховання забруднених відходів

Під Кропивницьким, на території з радіоактивно забрудненими матеріалами, експерти виявили незначне підвищення радіаційного фону, з основним внеском радіонукліда техногенного походження цезію-137 (Cs-137).

Реклама

Про це повідомляє Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки.

"Результати досліджень показали незначне перевищення потужності дози на території поховання забруднених відходів, що становить від 0,1 до 0,3 мкЗв/год. У двох точках спостерігалося зростання потужності дози до 0,5-0,7 мкЗв/год.", – розповів експерт центру Едуард Суховерхов.

У самому місті ніяких аномальних підвищень фахівці не зафіксували

"Потужність дози в Кропивницькому знаходиться в межах 0,03 – 0,15 мкЗв/год, що є природним фоном для цієї місцевості", – підкреслив експерт.

Реклама

Нагадаємо, 13 липня 2017 року районі глиняного кар'єру "Веселівське родовище" під Кропивницьким невідомі особи розкопали могильник радіоактивних відходів, де поховано понад 1,5 тисячі тонн металу

Зокрема, в могильнику знаходилися металеві контейнери із забрудненою "цезієм -137" землею. Торкатися до них не можна було ще 300 років, а випромінювання на цій території перевищує допустиму норму в десять разів.

Державна інспекція ядерного регулювання України класифікувала подію 13 липня, як маючу всі ознаки радіаційної аварії.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти