В Україні різко зросла кількість ДТП: аварій стало більше через п'яниць і дефіцит копів

29 липня 2016, 08:30

Ігор Сєров Ігор Сєров

У день трапляється 396 аварій, за півроку загинули майже 1,5 тис. осіб

ВУкраїнімайженатретину зрослакількістьДТП-такустатистикуоприлюднилоуправліннябезпекидорожньогорухуМВС.Зайогоданими,якщозаперше півріччяминулогорокувкраїністалосятрохи більше60тис.аварій,тоз січнядокінця червнянинішнього-понад 72тисяч!НайчастішеавтомобіліпотрапляливДТПвстолиці,найрідше-напідконтрольнійукраїнській владітериторіїЛуганськоїобласті(докладніше-див.інфографіку).ПричинитакогострибкаНПнадорозіз'ясувала "Сегодня". 

Реклама

ВИДИ.Головний патрульний Києва Юрій Зозуля каже, що серед виявлених порушників є і молодь, і люди у віці. В середньому за добу зараз в країні відбувається 396 аварій (у минулому році – 329). Дорожні поліцейські уточнили, що види аварій траплялися найрізноманітніші – майже в тисячі випадків автомобілі перекидалися, наїжджали на перешкоду майже 1500 авто, на пішоходів – більше 3970. Іншу частку аварій становить наїзд на припарковані машини, зіткнення на трасах, наїзди на велосипедистів і інші. Поліція наводить статистику, де і чим найчастіше грішать водії. Наприклад, приріст зіткнень найбільший у Вінницькій області, приріст наїздів машин на припарковані авто – у Волинській, наїздів на велосипедистів – в Кіровоградській.

УМВСдодають,щозапіврокубагатоаварії сталисячерезпоганий стандоріг-врезультатікількадесятків людейбулитравмовані,п'ятерозагинули.Крімтого,більше 200аварійсталися з винидітей-внихпостраждалибільше230дітей,семерозагинули.

.png_05

ПРИЧИНИ.Головними причинами аварій дорожні поліцейські називають перевищення швидкості, порушення правил обгону, виїзд на зустрічну смугу і пияцтво за кермом. За статистикою, найбільший приріст випили водіїв – в Тернопільській області (в поліції пояснюють це тим, що їх стали активніше виявляти. – Авт.). В цілому по країні аварій через п'яниць стало більше майже на третину, в таких аваріях за півроку загинули 150 осіб, а число травмованих перевалило за 1620. Поліцейські вважають, що причина зростання аварій – психологічна. "Дізнавшись, що більше не буде даішників, багато водіїв розслабилися і дозволяють собі порушувати. Цей перехідний період небезпечний, але в новій патрульній поліції, яка контролює ситуацію на дорогах, все ж поступово підсилюють контроль, попереду – створення дорожньої поліції", – неофіційно розповів нам один з керівників в МВС. Офіційно в відомстві ситуацію з аварійністю не коментують, але уточнюють, що поліцейські справляються не гірше автоінспекторів.

Реклама

Поліцейськікажуть,щовціломуситуаціянатрасаходнаковапокраїні.Наприклад,у Вінницькійобластіприрістзіткненьпояснюютьнизкоютимчасовихтруднощів."По-перше,скоротилосячислоособового складу,якийзабезпечувавбезпекудорожньогоруху.Друге-відсутністьфото-івідеофіксаціївавтоматичномурежимі.Алеце-впланах.Третє-недотриманняправилводіямитапішоходами",-говорить в.о.начальникасекторакомунікаційуправлінняНацполіцііу ВінницькійобластіІринаДобровольська.

Гучніаварії:покибезвироків

ЗаостаннійкварталвУкраїнівідбулисятригучнихДТПзтравмованимиізагиблими.На початку червнявВасильковіКиївськоїобласті25-річнийп'янийводійнавеликій швидкостізбивдвохшколярок12і10років.РозлюченіжителіВасильковапісляаваріїледь невлаштувалисамосуд.Пізнішеекспертивиявиливкровіводія1,8промілеалкоголю(відповідає250гміцногоалкоголю).Якрозповіли"Сегодня"вполіціїВасилькова,водійзаарештований,справащерозслідується.

ЩеоднегучнеДТПсталася на початку липняза участючиновника"Укрзалізниці"ІванаФедоркатафотокореспондентаМаксимаЛевіна.ФотокорїхавздружиноюідітьминеподаліквідмістечкаБояркавКиївськійобласті,коливйогоавто,виїхавшиназустрічну смугу,врізаласямашинаФедорка.На щастя,ваваріїніхто незагинув.ДружинаісинЛевінаотрималитравми,алезаразвжейдутьнапоправку."Федорконасвободі-слідствойдедоцих пір.Плануємотакожподаватипозовнавідшкодуванняморальногоіматеріальногозбитку",-розповівнамЛевін.

АзакількатижнівдоцієїДТПгучнаНП сталасявХаркові-екс-суддяКонституційногосудуна смертьзбивмотоцикліста.У цій справітежтриває слідство.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти