В Україні можуть повернути кримінальну відповідальність за контрабанду

13 березня 2015, 13:18

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

СБУ звернеться з відповідною ініціативою до Порошенка і ВР

Служба безпеки України має намір звернутися до президента Петру Порошенку та Верховної Ради з пропозицією розглянути питання про повернення кримінальної відповідальності за контрабанду. Про це заявив перший заступник глави СБУ Юрій Артюхов.

Реклама

За його словами, Служба безпеки в питанні контрабанди більше зосереджує увагу на недопущенні незаконного вивезення історико-культурних цінностей, а прикордонна служба здійснює діяльність з недопущення вивезення товарів. Проте, як зазначив Артюхов, проблема контрабанди та відповідальність за неї залишається гострою.

"Ми будемо звертатися до парламенту, президенту, щоб повернути кримінальну відповідальність за економічну контрабанду, яка була скасована в 2012 році. Ми будемо пропонувати повернення кримінальної відповідальності, наприклад, хоча б за контрабанду підакцизних товарів. Вважаю, що це буде дієвою перешкодою контрабанді", – сказав Артюхов.

Нагадаємо, в 2012 році в Україні була скасована кримінальна відповідальність за такий вид злочину, як товарна контрабанда, але збільшилися фінансові санкції.
Так, за контрабанду замість кримінальної відповідальності були встановлені великі фінансові санкції – штраф у розмірі 100% від вартості виявленого контрабандного товару з його конфіскацією, а також з конфіскацією товарів і транспортних засобів із спеціально виготовленими тайниками, що використовувалися для перевезення. За повторне протягом року вчинення одним і тим же особою аналогічного порушення розмір штрафу теж подвоюється (200% вартості контрабандних товарів).

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти