У США вийшла розгромна стаття про корупцію в українській владі

8 травня 2016, 11:48

Західна фінансова допомога підживлює корупцію в Україні, пише Washington Post

За останні 25 років західні донори влили мільярди доларів в посткомуністичну Україну, ставлячи перед собою дві головні цілі: допомогти країні створити міцну ринкову економіку і закласти фундамент правової держави.

Однак, західні гроші лише допомогли українським елітам не працює над реформуванням своєї країни і далі продовжувати грабувати її. Про це на сторінках Washington Post пишуть експерт з політичних ризиків в країнах, що розвиваються, Нейл Абрамс і професор політології Каліфорнійського університету Стівен Фіш.

Автори вважають, що навіть зараз в Україні процвітає корупція в державних структурах високого рівня. Вони нагадують про політичну кризу, яка закінчилася не так давно призначенням нового уряду.

Проблеми почалися з відставки міністра економіки Айварас Абромавічуса, яка виявила, що "скромні успіхи економічних реформ були змиті безкарністю на "верхівці" і відсутністю прогресу в реформуванні суспільних служб".

"Ці події піднімають питання: чи дійсно західна допомога підтримує реформи в Україні? Або вона допомагає тільки закоренілим елітам продовжувати красти і не будувати ефективну державу?" - запитують автори статті.

Вони нагадують, що зараз більшість виплат підтримки України заморожені, а донори чекають, коли її уряд представить програму економічних реформ. Але МВФ вже подав сигнал, що збирається відновити співпрацю з українським урядом. Якщо це станеться, виплати продовжать і інші донори, такі як США і ЄС. "Це шаблон, який існує вже давно. Західні уряди і позичальники час від часу заморожують допомогу для України, коли ознаки корупції і свавілля неможливо ігнорувати. Але потім потік грошей відновлюється, як тільки уряд дає зрозуміти, що змінив свою поведінку", – йдеться в статті.

Одним з варіантів щодо країни оглядачі вважають відмову від допомоги Україні до тих пір, поки від влади не буде усунено чиновників минулих корупційних урядів.

Раніше в квітні американська газета The New York Times у своїй статті розкритикувала політику президента Петра Порошенка. Зокрема, в статті писали, що Порошенко спеціально допускає продовження корупційних практик в країні, щоб зберегти можливість політичного маневру.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти