В Одесі відбулися масові зіткнення з поліцією на місці скандальної забудови

3 вересня 2017, 14:53

Одному з цивільних осіб камінь влучив в голову, його відвезла прибула швидка допомога

ВісторичномуцентріОдесиучасникимітингусамостійнозносятьбудову біляунікальногобудинкузоднією стіною,відомогоякбудинок-стінаабоВідьминбудинок,єпостраждалі.
Реклама

Як передає УНІАН, уВоронцовськомупровулкунаакціюпротестузібралосябагатопредставниківрізнихгромадськихорганізаційміста,які протестуютьпротибудівництва, якеведетьсявпритулдо житлового будинку№4.

Останній є пам'яткою міста – під певним ракурсом створюється ефект площини, а будівництво дану особливість нівелює.

В даний час забудовник вже звів 2 поверхи будівлі і присутні вирішили її знести, заявивши, що це знищує історичну індивідуальність Одеси.

Десятки правоохоронців стали перед парканом, огороджувальних будівництво, відбулося кілька сутичок з учасниками мітингу, був застосований сльозогінний газ і фаєри. В результаті кілька десятків активістів з будівельним інструментом (кувалдами та ін.) прорвалися на територію будівництва.

Вони власноруч зносять незавершене будівництво. Уламки падають вниз, правоохоронці відтісняють від небезпечного місця інших протестуючих, до яких приєдналися місцеві жителі, які також виступають проти будівництва, що закриває будинок-стіну.

Одному з цивільних осіб камінь влучив в голову, його відвезла прибула швидка допомога. Кілька людей отримали тілесні пошкоджені осколками скла і уламками металевої арматури.

Активісти періодично скандують: "Слава – Україна! Героям – слава!". Один з учасників акції виліз на дах будинку №4 і розмахує червоно-чорним прапором.

Вузький провулок сповнений людей, все в пилу.

Як заявив радник начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Руслан Форостяк, правоохоронці намагалися запобігти знесенню будівлі і запропонували учасникам протесту провести в понеділок зустріч, спільну з представниками влади і забудовника. Частина активістів погодилася, але радикально налаштовані прорвалися на територію і почали знесення. "У провулку знаходяться жінки, люди похилого віку ... З огляду на високу небезпеку поранення людей при падінні конструкцій, прийнято рішення тільки відтіснити тих, хто знаходиться в провулку", – сказав Форостяк. В даний час ведеться фіксування того, що відбувається. Пізніше, як зазначив Форостяк, будуть прийняті відповідні правові висновки.

За словами відомого в місті краєзнавця Олександра Бабича, протестувальники не проти появи в Воронцовському провулку нового гарного будинку. Громадськість міста виступає за збереження унікального вигляду будинку-стіни, а фасад прилеглого будинку (який зараз руйнують) повинен бути витриманий в стилістиці сусідніх будівель 19 століття з метою збереження цілісного архітектурного ансамблю Воронцовського провулка.

"Це дозволить продовжувати використання провулка як відомої кінолокаціі і знаменитого туристичного об'єкта ... Ситуація в Воронцовському – це критична точка тих проблем, які не в змозі якісно вирішувати відповідні міські служби і органи влади. Звідси і такий резонанс", – акцентує Бабич.

"Будинок-стіна" знаходиться в історичному центрі Одеси, за адресою Воронцовський перулок, 4. Триповерхову житлову будову 19 століття будівлі є пам'яткою міста. З фасадної сторони будинок виглядає звичайною будовою старої Одеси, але, якщо трохи пройти вперед і подивитися на споруду збоку, вона виглядає так, як ніби у будинку немає бічної стіни, а його загальна ширина становить не більше метра. Одесити також прозвали цю споруду Відьминим будинком. "Родзинка" будинку-стіни криється в його особливій конструкції – трикутна форма.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти