У МВС детально описали, як Саша Білий застрелив сам себе

2 квітня 2014, 09:48

Міліція розсекретила матеріали службового розслідування

МВС України опублікувало результати службового розслідування причин загибелі Олександра Музичка, відомого як Саша Білий.

Реклама

 Відомство не виявило порушень з боку міліції при затриманні Музичка.

 "За результатами службового розслідування порушень службової дисципліни та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність органів внутрішніх справ в діях співробітників ГУБОЗ МВС України не виявлено", – наголошується в оприлюдненому прес-службою МВС документі.

Комісія рекомендувала закінчити службове розслідування причин та обставин загибелі Музичка під час проведення спеціальної операції в місті Рівне та перевірки правомірності дій працівників міліції. Відомості, які стали підставою для проведення службового розслідування, не підтвердили неправомірності дій працівників міліції.

 "Співробітник МВС №1 спільно з співробітниками №2 та №3 почали переслідувати Музичка, при цьому співробітник №1 суб'єктивно сприйняв його (Музичка) зникнення з поля зору між двома будинками на тлі двох освітлених з боку дверей як факт його проникнення в один з будинків і подальшу втечу через вікно. Насправді Музичко пробіг між будинками і послідував в напрямку пагорба за територією кафе. Співробітник №1 при цьому побіг через один з будинків, вистрибнув з вікна і побіг наздоганяти Музичка, голосно попередивши його про можливість застосування вогнепальної зброї та вимагаючи зупинитися і лягти на землю. Музичко у відповідь на законну вимогу працівника міліції відкрив вогонь з невідомої на той момент зброї у бік співробітника №1, потрапивши йому в розташований на касці окуляр для захисту очей і погон форменого одягу. Досягнувши пагорба, Музичко почав по нього підніматися", – йдеться у звіті комісії.

Реклама

"У відповідь на вогонь з боку Музичка співробітник № 1 згідно ст. 15 і 15-1 ЗУ "Про міліцію" застосував  табельну вогнепальну зброю на ураження, вистріливши в напрямку Музичка. Останній при цьому продовжував бігти вперед, зробивши ще один постріл по співробітнику №1 і потрапивши тому в праву руку. Одночасно співробітники №2 та №3 також наздоганяли Музичка, і в момент, коли вони втрьох фактично наздогнали і почали валити його на землю з метою затримання, Музичко, продовжуючи чинити опір, здійснив два постріли в напрямку оперативних співробітників, одночасно потрапивши навиліт в шкірний покрив власного тіла і намагався скоїти ще один постріл таким же чином, але внаслідок застосованих з метою його затримання фізичних зусиль оперативних співробітників, не розрахував напрямок свого руху і польоту кулі, в результаті чого потрапив собі в область серця," – наголошується в документі.

 "У цей час співробітники №1, №2 та №3 почали відтягувати праву руку Музичка, в якій знаходився пістолет, у бік, а ліву заводити за спину і надягати на неї наручники. Музичко рефлекторно натиснув на пусковий гачок, внаслідок чого стався постріл, куля від якого пішла в сторону. Оперативні працівники, не усвідомлюючи на той момент факт смерті Музичка, відібрали з його правої руки пістолет ПМ, калібру 9 мм, у патроннику і магазині якого на той момент знаходилося по одній кулі, завершили надягання наручників, перевернули тіло горілиць і виявили візуальні ознаки вогнепальних поранень та негайно за допомогою ножа для полегшення надання екстреної медичної допомоги розрізали одяг Музичка. Одночасно співробітник №2 виявив вогнепальне поранення руки у співробітника №1 і надав йому екстрену медичну допомогу. В цей же час інший співробітник викликав на місце бригаду швидкої допомоги та слідчо-оперативну групу Рівненського РВ УМВС", – відзвітували в міліції.

 "У зв'язку з тим, що на місці події почали збиратися сторонні особи, і крім того, співробітник №4 отримав інформацію, що до місця події наближається велика група озброєних спільників Музичка, керівник групи прийняв рішення про її терміновий відвід з метою не допущення виникнення збройного протистояння і можливої загибелі людей", – йдеться в матеріалах розслідування.

Нагадаємо, Олександр Музичко був убитий в ніч на 25 березня біля кафе "Три карасі" в місті Рівне. Євдокимов заявив, що Музичко загинув під час проведення спецоперації зі знешкодження збройного угруповання на території Рівненської області. 8 березня проти Саші Білого було порушено кримінальне провадження за кількома статтями КК.

28 березня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков опублікував відео відтворення подій, під час яких вбили Сашу Білого.

Реклама

31 березня тимчасова парламентська слідча комісія з питань розслідування обставин загибелі Музичка проголосувала за клопотання перед компетентними органами про тимчасове відсторонення Авакова з посади.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти