У Києві СБУ викрили розкрадання 111 мільйонів гривень з держбюджету

Гроші "повели" при реалізації програми підтримки аграріїв

СБУ спільно з МВСвикрилафактнанесення111 мільйонівгривень збитківдержавному бюджетуУкраїнив ході реалізації програмиз підтримки українськихсільгоспвиробників.

Так,службовці одногоз державних підприємств,підвідомчогоМіністерствуаграрної політики тапродовольстваУкраїни,незаконновикористовували
грошівиділені з держбюджету на придбання сільськогосподарської техніки.

Встановлено, що в грудні 2010 року посадові особи держпідприємства уклали договір про закупівлю 120 зернозбиральних комбайнів з керівниками одного з виробничих підприємств, розташованих на території Київської області.

Тим часом, в ході перевірки виявилося, що підприємство-виробник не має своїх потужностей для випуску комбайнів, а під виглядом вітчизняної сільськогосподарської техніки реалізувало білоруські зерносборнікі за ціною, завищеною на 30 %. Сума збитків від такої угоди склала майже 25 мільйонів гривень.

Крім того, службовці держпідприємства передали закуплену сільськогосподарську техніку в користування на лізингових умовах приватному підприємству, яке не є сільгоспвиробником . Внаслідок цього було здійснено незаконну компенсацію вартості техніки на суму майже 35 млн. грн. До того ж, несвоєчасне надходження законодавчо встановлених лізингових платежів до бюджету призвело до збитків у 51 млн. грн.

Всього в результаті протиправних угод, організованих ділками, державному бюджету України завдано збитків у розмірі 111 мільйонів гривень.

Зараз київські слідчі МВС почали кримінальне провадження за фактом нанесення посадовими особами матеріальної шкоди державі в особливо великих розмірах. Триває досудове
слідство.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти