Українці знаходять у продуктах метал і скло: що робити

26 березня 2016, 08:29

Артур Гор , Ілля Требор

У пельменях трапляються зуби, а в борщі – стяжки. Юристи: вимагайте компенсацію

Інодівпродуктаххарчуванняможназнайтине тільките,щонаписанонаупаковці,алеінайнесподіванішіречі.Середнеприємнихсюрпризів,якічекаютьлюдейвкоробках,пачкахіупаковкахзїжею,-зубніпротези,стяжкиінавітьгризуни!"Сегодня"з'ясувала,щощепопадаєтьсянародучерезнедобросовіснихвиробниківабопродавцівіщоробитизтакими"знахідками".

Реклама

НЕСІТЬ В ЛОМБАРД.ДняминачальниквідділувнутрішньоїполітикиміськрадиФастова(Київськаобласть)СвітланаЯнковськарозповіла,щодо нихзвернувсяпенсіонер,який знайшоввкупленихпельменях...справжнійзубний протез!Чиновник незапиталайогоімені,алезапропонувалабільше некупуватипродуктинамісцевійПривокзальнійплощі.Такожвонадаланесподіванийрада:"Коронканапротезібулаявнозолотою.Япорадиладідусевіздатизнахідкувломбард,анавирученігрошікупитим'ясадляпельменів.Дідусьзасяяв,сказав,щотакізробить",-розповілавона.

Втім,за словамимісцевихжителів,дляПривокзальнійплощінесподіванізнахідкивїжі-не новинка."Умененаочахубабусівпавсирназемлю,авонайогопіднялаіпродовжилапродавати.Цеякназивається?",-обурюєтьсямешканкаФастоваІлонаКрижанівська.

БОРЩ І БУБЛИКИ.Відбувається подібне не тільки на ринках. Киянка Юлія Чубар розповідає, що зіткнулася з цим в одному з кафе столиці. "Замовила український борщ з пампушками. Але тільки піднесла ложку до тарілки, як побачила, що в ній плаває ... пластикова стяжка! Адміністратор запропонувала замінити мій борщ. Але звідки мені наллють нову порцію борщу? З тієї ж каструлі, де варилася ця стяжка? На це адміністратор не знайшлася, що відповісти, і просто повернула мені гроші", – розповіла вона з "Сегодня". Були також випадки виявлення недопалків в консервах, а також скла або голки в упаковках з печивом і крупою тощо.

За словами виконавчого директора громадської організації "Союз споживачів України" Максима Несмеянова, найпоширенішою знахідкою в продуктах залишаються щури і миші. Так, він розповів, що зовсім недавно в Хмельницькій області в буханці хліба місцевий житель знайшов пацюка, запеченого цілком. Нерідко, за його словами, знаходять мишей також в хот-догах на заправках. "У нас був випадок, коли бабуся купила бублики, а там виявився дріт. Вона звернулася до виробника. Той провів розслідування і з'ясувалося, що коли чистили ківш для тесту, там забули сталеву щітку! Її перемололи, і металеві вії потрапили в усі бублики країни. Бабусі тоді відшкодували матеріальні збитки в районі 3 тис. грн", – розповів він "Сегодня".

Реклама

Алетількивиплатоюзбиткусправудлянесумлінноговиробникаабонеуважногопрацівникане закінчиться:за законом,затакі"сюрпризи"магазинуабовиробникуможуть"впаяти"штрафдо8,5тис.грнінавітьанулюватиліцензію.

Що робити з "знахідкою"

Несмєянов зазначає: сьогодні ситуація з знахідками в їжі жахлива, але звертаються не більше 2% постраждалих. Решта інциденти заминаються. Експерт пояснив, як в таких випадках потрібно діяти. По-перше, важливо звернутися до сам магазин і попросити документи на продукцію, пояснити ситуацію, дізнатися їхню позицію. По-друге, потрібно буде звертатися безпосередньо до виробника. "Там повинні відреагувати. Але потрібно буде показати хоча б чек. Можна написати в СЕС і Держінспекцію з питань захисту прав споживачів, які повинні перевірити магазин і виробника. Ну а якщо хочете в судовому форматі розбиратися – потрібно побільше фактажу, свідки покупки. Але якщо раніше судовий збір для споживача був безкоштовний, то зараз він 500 грн", – додав він. В результаті людина може домогтися моральної компенсації, заміни товару або повернення грошей.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти