ТОП порушень на дорогах України і штрафи за них

20 травня 2016, 08:04

Олександр Панченко Олександр Панченко

За 2015 рік поліція оштрафувала 680 тисяч водіїв і пішоходів на суму 365 млн грн

Українців стали рідше ловити за порушення ПДР: за даними Держстату, в 2015 р. дорожня поліція склала протоколи майже на 680 тис. Водіїв і пішоходів. Це на 66% менше, ніж в 2014 р, коли до відповідальності за неповагу до дорожньої грамоти було залучено 1,128 млн осіб. Відповідно, і штрафів в минулому році нараховано менше – всього на 365 млн грн, з яких добровільно сплачено 220 млн грн, або 60%. Решта штрафів все ще в процесі стягнення держвиконавчої службою. У 2014 р. було виписано штрафів на 518 млн грн, а добровільно сплачено – 284 млн, або 55%.

Реклама

ЗА ЩО. Як і раніше, найбільше карають водіїв за перевищення швидкості, ігнорування вимог знаків і дорожньої розмітки – таких порушників 38,7%, або майже кожен 4-й з 10 (рік тому було 48%). Кожен 6-й покараний за пияцтво за кермом або за те, що був винуватцем ДТП (в 2014 р. п'яним був кожен 8-й, а спровокував аварію кожен 10-й). Зате водії стали трохи краще перетинати залізничні переїзди – 0,6% порушень, було 1%. Як і раніше, незважаючи на величезні штрафи (зараз 8500 грн, раніше 42 тис. грн), по 30 осіб в 2014-му і 2015 р. затримані за їзду з незаконно встановленими проблисковим маячком і сиреною. А ось кількість затриманих пішоходів і велосипедистів в 2015 р. впало майже вдвічі – таких порушників всього 29 тис. осіб (в 2014 – 61 тис.). Всі отримані штрафи йдуть в бюджет, а вже там розподіляються по різних сферах. Тобто цілком можливо, що п'яний водій взяв участь в будівництві школи.

22_23

ПРИЧИНИ СПАДУ. Ветеран ДАІ Микола Корчмаренко звертає увагу на те, що в 2014 р. порушень швидкісного режиму і вимог знаків було більше на 10%. "Зараз поліція мало контролює дотримання швидкості, так як змінився порядок патрулювання, поліцейські машини не стоять на місці, а знаходяться в русі, – роз'яснив Корчмаренко. – З цієї ж причини менше виявляють тих, хто проїхав на червоний і жовтий світло світлофора, повернув там, де заборонено, тощо. Зате частіше штрафують за парковку там, де вона заборонена, неправильні обгони, виїзд на смугу громадського транспорту – такі порушення легше фіксувати в русі". У департаменті дорожньої поліції підтверджують, що швидкісний режим тепер контролюють менше, але це тимчасово, так як готується впровадження системи авто стеження за перевищенням швидкості. Втім, термінів, коли вона з'явиться, не називають, адже в бюджеті на 2016 р. не виділене достатньо коштів, а на це потрібні мільйони гривень.

Експерти: ловлять не всіх

Реклама

Юрист Олексій Святогор, що спеціалізується на захисті прав водіїв, каже, що насправді порушень менше не стало, просто не всі фіксують. "За статистикою, число штрафів за пошкодження транспорту (накладається на винного автоматично при оформленні ДТП поліцією. – Авт.) впало за рік мало, зі 112 до 108 тис. Логічно припустити, що якщо набагато менше порушують, то повинно бути і набагато менше аварій, а цього немає", – каже Святогор. А автоексперт Володимир Шляховий, вважає, що головне – зниження числа важких порушень ПДР, таких як пияцтво за кермом: "Патруль в русі може виявити набагато більше водіїв "під кайфом", адже їхня поведінка відрізняється: вони різко гальмують, їдуть занадто повільно або занадто швидко".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти