Типовий українець: дама 40 років родом з села

26 червня 2016, 08:08

Христина Коновалова , Олександр Панченко

Демографія: жителі країни старіють і продовжують виїжджати з сіл в міста

НаселенняУкраїни, як і ранішепродовжуєстарітиіскорочуватися-про цеговорятьостанніпідрахункиДержстатуза2015 рік.Так,заминулийрікукраїнцівсталоменшещена169тис. осіб.-Тепернас42,591млн осіб.безурахуванняКримуітимчасовонеконтрольованихрегіонівДонбасу(знимибулобприблизнона2,2 млносіббільше.-Авт.).Демографикажуть,щоцітенденціїв 2016році продовжаться.

Реклама

untitled_01

СЕРЕДНІЙ УКРАЇНЕЦЬ.У порівнянніз 2014рокомсереднійукраїнецьпостарівна3місяці,теперйому40,5років.Цеяк і ранішежінка-городянка,оскількидамна7,4%більше,ніжчоловіків(в 2015 рбулона7,6%).Провідний науковийспівробітникінститутудемографіїтасоцдослідженьСвітланаАксьоновапояснюєцетим,щоучоловіківтрадиційноменшасереднятривалістьжиття,оскількивонибільшсхильні до ризиків(працюютьнанебезпечнихішкідливихпрофесіях,частішегинутьнадорогах,аостаннім часомінавійні).

_01_51

НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ.Після анексії Криму та більш ніж дворічних боїв на Донбасі статистика показала різкий, в порівнянні з минулим роком, приріст кількості жителів Києва і області та збереження чисельності населення в західних областях. А ось в центральних і особливо в східних регіонах кількість населення, як і раніше скорочується. Економісти пояснюють, причина цих процесів – війна. У столицю люди біжать від жахів і менше народжують дітей через страх. "Крім того, багато українців зі східних областей, причому не тільки з Донбасу, але і з Харківської, Запорізької областей, виїхали в Росію в пошуках роботи", – говорить провідний науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень Павло Шевчук. А економіст Олександр Охріменко додає, що багато фірм з Криму і Донбасу і зовсім перебралися до Києва і область – це також пояснює зростання населення цих регіонів. На думку директора соціологічної групи "Рейтинг" Олексія Антиповича, статистика 2016 року покаже, що тенденція міграції сільських жителів у столицю і великі міста в центрі України продовжиться, оскільки роботи для селян не буде, поки не почне працювати ринок землі і великим компаніям, що скуповують тисячі гектарів, не знадобляться наймані робітники.

Реклама

ЩО БУДЕ.Шевчуккаже,щонаселенняідалібудескорочуватися,алепокискладносказати,швидшеабоповільніше,ніжріктому.ААксьоновазвертаєувагунате,щовостаннірокиунасзбільшилась кількістьдітей,народженихна початку 2000-х."Алевоновсеоднобудеменше,ніжпотрібно,щобпочавсяприрістіомолодженнянаселення,адже,по-перше,післядемографічної кризи1990-хрр.заразприблизнона10-15%меншекількістьжінокдітородноговіку,ніжв1980-і.По-друге,пікнароджуваностізрушивсядо30років",-пояснилаАксьонова.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти