Сотні медиків швидкої допомоги вийшли на мітинг в Запоріжжі

15 лютого 2017, 13:42

Люди виступають проти реорганізації служби швидкої допомоги в рамках медичної реформи, яка передбачає залучити до роботи парамедиків

Реклама

У Запоріжжі під будівлею облдержадміністрації відбувся пікет медичних працівників швидкої допомоги області.

Більше 200 людей приїхали з Мелітопольського, Василівського, Приазовського, Бердянського району, щоб виступити проти реорганізації служби швидкої медичної допомоги, яка передбачає, що лікарів і фельдшерів замінять парамедики. Про це повідомляє iz.com.ua.

"Наша мета звернутися до обласної та міської влади з проханням допомогти врятувати службу швидкої допомоги. Справа в тому, що в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун хоче влаштувати для лікарів "Швидкої" шокову терапію – ввести службу парамедиків, а ми впевнені, що для жителів нашої країни – це катастрофа. Це буде не шокова терапія, а загибель людей -. ми проти цього і просимо підтримки у влади і запорожців", – заявив голова незалежної профспілки працівників "швидкої допомоги" Анатолій Сидоренко.

Система роботи парамедиків давно використовується американцями. Відповідно до неї, на виклик "швидкої" замість кваліфікованих лікарів приїжджають парамедики, мета яких – довезти людину до найближчої лікарні, де їй вже повинні надавати лікування лікарі. Ставити діагноз і надавати лікування на місці вони не мають права.

Реклама

"У нас по 600 викликів за ніч і лише дві лікарні, які приймають хворих – п'ята і дев'ята, – говорить Анатолій Сидоренко. – Де їх там всіх розміщуватимуть – ось питання, а також, чи встигнуть їм надати допомогу в стаціонарах. Я вже не кажу про районні лікарні, куди пацієнта можуть просто не встигнути довезти. Ми зараз працює за принципом – "приїхати і лікувати", а не "забирай і вези", і хочемо і далі допомагати людям, а не губити їх життя".

Лікарі швидкої допомоги приїхали на пікет з плакатами, які відображали їх думку щодо ситуації, що склалася.

Зазначається, що медики не всім складом приїхали на пікет – третя частина фахівців залишилася працювати на станціях, щоб не створювати збої в обслуговуванні жителів області.

До мітингувальників вийшов голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, який запевнив, що підтримує думку присутніх медиків і, зі свого боку, постарається зробити все можливе, щоб їм допомогти. Які конкретно кроки робитимуться, глава області не уточнив.

Після виступу активу профспілки працівників "швидкої допомоги" учасники пікету пройшли пішохідною частиною проспекту Соборного до будівлі міськради.

Реклама

Нагадаємо, 2017 року Міністерство охорони здоров'я вводить в Україні первинне медстрахування . Головними введеннями 2017 року стане укладення з лікарем договору без прив'язки до місця проживання і встановлення державою тарифу за одного пацієнта. Повністю перевести медицину на страхову форму хочуть до 2020 року.

В рамках медичної реформи зміни торкнуться і службу швидкої допомоги. Чиновники хочуть скоротити час приїзду швидкої з 15-20 хвилин до 4-8. Для цього планують розширити мережу підстанцій, а також залучити до роботи парамедиків – спеціально навчених волонтерів, які надаватимуть долікарську допомогу.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти