Росія планує використовувати полігон в Криму для експериментів

8 жовтня 2016, 15:27

У Криму полігон Кацивелі хочуть використовувати для випробування нетрадиційних джерел енергії

Російськийфонд"Сколково"плануєвикористовуватиморськийекспериментальнийполігонвКацивелівокупованомуКримудлявипробуваннянетрадиційнихджереленергії.

Про цеповідомляє
РІА Кримз посиланнямнанауковогокерівникаІнститутукаталізуіменіБоресковасибірськоговідділенняРосійської академіїнаук,академікаВалентинаПармона.

Реклама

За його словами, 7 жовтня в Севастополі відбулося засідання консультаційного наукової ради фонду "Сколково" за участю віце-президента Російської академії наук Жореса Алфьорова та професора Стенфордського університету Роджера Корнберга, а також почесного президента Курчатовського інститут академік РАН Євгенія Велихова.

"Сколково" потрібні полігони для випробування нетрадиційних джерел енергії. У Криму є один об'єкт, який виявився практично безхазяйним після того, як Крим став російським. Це великий полігон в районі Кацивелі. Мало б сенс взяти його тим, хто робить сонячні батареї, хіміки б підключилися. Була б точка в Росії, яка працювала з великою користю", – сказав Валентин Пармон.

Академік вважає, що "Сколково" могло б допомогти вирішити проблеми Криму з дефіцитом електроенергії, води і веденням сільського господарства. "Важливе місце зіграють технології збереження теплової енергії, тому що влітку дуже багато тепла. У нас є напрацювання зі зберігання теплової енергії в хімічно пов'язаній формі тривалий час", – зазначив він.

За словами Пармон, фонд "Сколково" міг би запропонувати Криму технології нетрадиційних джерел енергії, а також буріння, видобутку і очищення води, а крім того залучити відділення сільськогосподарських наук Російської академії наук для акліматизації в Криму культурних рослин.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти