Нові обшуки на спиртзаводах: податківці вилучили алкоголь на сотні мільйонів гривень

22 серпня 2017, 15:07

Податкова міліція обшукала шість заводів в чотирьох областях України

Реклама

Податкова міліція в рамках спецоперації з протидії тіньовому ринку спирту і алкоголю на шести заводах вилучила 1,416 тис. тонн спиртовмісної продукції вартістю понад 360 млн грн. Про це розповів на своїй сторінці в Facebook перший заступник голови Державної фіскальної служби (ДФС) України Сергій Білан.

Згідно з повідомленням, обшуки проводилися на заводах у Вінницькій, Сумській, Тернопільській та Харківській областях.

"В ході документування роботи підпільних цехів з виготовлення лікеро-горілчаних виробів або фальсифікованого алкоголю нами часто фіксуються факти отримання ними необлікованого спирту, виготовленого на потужностях спиртових заводів, який в подальшому використовується правопорушниками в якості сировини для незаконного виготовлення горілки. Саме тому для нас важливо відстежити весь шлях поставок або незаконного виробництва спирту", – написав Білан.

Перший заступник голови ДФС зазначив, що дані заходи проводяться в рамках розслідування ряду кримінальних проваджень, відкритих за кількома статтями, в тому числі щодо колишніх керівників держпідприємства "Укрспирт".

Реклама

В рамках першого етапу масштабної спецоперації проведено обшуки на 41 спиртзаводі. Тоді на 15 заводах в цілому було вилучено близько 980 тонн спиртовмісної рідини вартістю майже 180 млн грн.

Після цього, слідуючи за ланцюгом поставок в результаті заходів, проведених на заводах-виробниках алкоголю в 15 областях, було вилучено 23,31 тис. літрів горілки на суму понад 3 млн грн, розлитої в пляшки, які були або взагалі без марок акцизного податку, або обклеєні марками, на яких були вказані неактуальні ставки акцизного податку та перебували на підприємствах без будь-яких документів.

"Таким чином, з урахуванням вчорашніх обшуків в рамках даної спецоперації з незаконного обігу вже вилучено спиртовмісних рідин на суму понад 540 млн грн. І цю роботу ми обов'язково продовжимо", – резюмував Білан.

Реклама

Нагадаємо, на сьогоднішній день державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт"  є монополістом у виробництві і реалізації спирту на внутрішньому і зовнішніх ринках . У минулому році воно отримало 16 млн грн чистого прибутку, а в 2014 р було 532 млн грн чистого збитку. Навколо підприємства останні кілька років раз у раз спалахують корупційні скандали.

16 листопада 2016 року Кабмін підтримав проект закону "Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі", розроблений Мінагрополітики. Цей закон повинен дати старт приватизації спиртової галузі.

В Україні є 78 спиртзаводів, з яких на сьогоднішній день основна частина не працює. Частка тіньового обігу спирту досягає 45%. Вважається, що тільки в минулому році втрати бюджету від несплати акцизу і ПДВ тіньовими виробниками склали близько 6 млрд грн.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти