"Можуть звинуватити в тортурах": Холодницький розповів, чим загрожує ситуація з хворобою Насірова

4 червня 2017, 16:08

Холодницький підкреслив, що САП повинна проаналізувати клопотання Насірова

ГлаваСпеціалізованоїантикорупційноїпрокуратуриНазарХолодницькийвважає,щовпитанніздозволомнавиїздзакордонналікуваннядляглавиДержавноїфіскальноїслужбиРоманаНасіроваповинніостаточнопоставити крапкуне юристи,амедики.Інакшеглава ДФС можепоскаржитисядо Європейського судуз правлюдининатортури.

Про цеХолодницькийзаявиввінтерв'ю
ТСН.

Реклама

Холодницький підкреслив, що САП повинна проаналізувати клопотання Насірова та оцінити, чи дійсно є підстави для його виїзду за кордон на лікування.

"Але це нам повинні дати висновки не юристи, а медики, які повинні досліджувати стан його здоров'я. Я юрист і не знаю, я бачу тільки післяопераційний шрам, умовно кажучи, я не знаю що під цим шрамом. Потрібен медик, який розуміє, чи дійсно потрібна така терапія, чи дійсно вона не проводиться в Україні і чи здатний підозрюваний брати участь в слідчих і процесуальних діях", – зазначив він.

"Це мене як прокурора цікавить, тому що якщо лікарі скажуть, що він нездатний брати участь в слідчих діях, ми як сторона обвинувачення не маємо права не надавати йому документи про завершення досудового розслідування, ні будь-які інші процесуальні або слідчі дії з ним проводити. Тому що це потім є залізною підставою для скасування вироків, для визнання дій прокурорів незаконними. Навіть в Європейському суді можуть визнати такі дії, як елементи тортури. Чого ми допустити не можемо", – додав глава САП.

"Ми не повинні доводити, щоб про нас говорили, що ми, не дай Бог, довели людину до якогось важкого каліцтва або смерті. І ми повинні всі ці ризики: ризик втечі і ризик хвороби зважити, а тому повинні дати законний висновок експерти, медичні працівники і лікарі", – підсумував він.

За даними джерел ТСН, вже після інтерв'ю судово-медична експертиза була проведена. З джерел в оточенні Насірова стало відомо, що за висновками, йому дають шанс виживання на наступні п'ять років, якщо він не поїде на лікування за кордон. В той же день, Солом'янський райсуд столиці в особі судді Бобровник відмовив Насірову в зміні запобіжного заходу. Зараз адвокати Насірова готують нове клопотання про виїзд на лікування.

Як повідомлялося раніше, глава ДФС Роман Насіров закликав НАБУ надати йому можливість виїхати в США для проходження лікування папілярного раку щитовидної залози. Насіров попросив детективів повернути йому закордонний паспорт, тимчасово зняти з нього електронний браслет і забезпечити безперешкодний виїзд з території України. До прохання він доклав висновок судово-медичної експертизи про стан його здоров'я. У свою чергу, НАБУ відмовилося відпустити Насірова на лікування в США.

В кінці квітня 2017 року Насірову зробили операцію в українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.

Лікарі лікарні "Феофанія" діагностували інфаркт міокарда у Насірова в ніч, коли Національне антикорупційне бюро проводило операцію по його затриманню.

Нагадаємо, 7 березня суд заарештував Насірова на 60 днів з правом внесення застави в розмірі 100 млн гривень.

Адвокат Насірова заявив, що в справі проти нього взагалі немає доказів провини, а також розповів про політичне рішення проти підзахисного. Однак Апеляційний суд Києва залишив Насірова під вартою.

16 березня дружина Романа Насірова внесла за нього заставу 100 млн грн.

27 квітня стало відомо, що Держслужба фінконтролю після перевірки зробила висновок, що гроші, які внесли в якості застави родичі Насірова, мають законне походження.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти