Держфінмоніторинг розповів, скільки мільярдів гривень відмив Янукович і його команда

30 січня 2017, 15:11

Служба направила до правоохоронних органів понад півтисячі матеріалів, що стосуються фінансових злочинів екс-президента

Держфінмоніторинг активно розслідує факти відмивання коштів, отриманих від корупційних діянь, розкрадання і привласнення державних коштів і майна колишнім президентом України Віктором Януковичем і його наближеним. Про це повідомляє прес-служачи Держфінмоніторингу.

Реклама

Згідно з повідомленням, служба змогла оцінити масштаби незаконних махінацій Януковича, його близьких, посадових осіб його уряду і пов'язаних з ними осіб, а також осіб, причетних до організації умисного масового вбивства людей на території України.

"За весь період проведення розслідувань (березень 2014 – грудень 2016 рр.) щодо фінансових операцій, проведених колишніми високопоставленими держслужбовцями, підготовлено та направлено до правоохоронних органів України 547 матеріалів (109 узагальнених та 438 додаткових узагальнених матеріалів)", – йдеться в повідомленні.

Держфінмоніторинг повідомив, що сума фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією доходів, отриманих злочинним шляхом, і можуть бути пов'язані з вчиненням іншого злочину, визначеного КК України, за цими матеріалами складає 201,7 млрд гривень.

За результатами вжитих заходів Держфінмоніторинг за час проведення розслідувань заблокував на рахунках фізичних і юридичних осіб, які мають зв'язок з Януковичем і колишніми високопоставленими кошти в еквіваленті 1,54 млрд доларів США.

Реклама

Крім того, як зазначили в прес-службі, особливу увагу Держфінмоніторинг приділяє пошуку та блокування активів колишніх високопоставлених за кордоном.

За повідомленнями підрозділів фінансової розвідки інших країн, заблоковані активи колишніх високопоставлених органів влади, місцевого самоврядування України і пов'язаних з ними осіб на загальну суму 107,19 млн доларів США, 15,87 млн євро і 135,1 млн швейцарських франків, зокрема, в наступних країнах: Австрія, Великобританія, Латвія, Кіпр, Італія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Нідерланди.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти